Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dogdancing

18. 4. 2010

 

 

Dog dancing, česky Tanec se psem je u nás v ČR poměrně mladá sportovní disciplína. Začátky a vznik se datují od roku 1991, kdy bylo rozhodnuto spojit klasický výcvik s hudbou, a kde jinde, než v kanadské provincii. K nám dorazila až cca před rokem 1999, kdy se konalo oficiální nulté Mistrovství republiky v Tanci se psem.

A co si pod Tancem se psem představit? Rozhodně to není „klasický“ tanec, který známe třeba z tanečních…, v žádném případě se pejsek nedrží za přední packy.

Tanec se psem se směs drezúry ,tance, gymnastiky, cviků poslušnosti, a to vše za doprovodu hudby. Na soutěžích je pak třeba předvést nejen připravenou sestavu, která musí obsahovat předepsané cviky, ale především originalitu a nápaditost.

V České republice jsou zatím dva kluby a to DogDancing klub, a Klub Tance se psem. I když se jedná o jednu disciplínu, přeci jen má každý z nich svá pravidla, řád, předepsané cviky, soutěžní kategorie…

Každého psa je potřeba zaměstnat. Ať už hlídá zahrádku, učí se předvádět na výstavě, běhá a trénuje na parkůru Agility, čenichá připravenou stopu. Tak proč nezačít se svých čtyřnohým kamarádem tančit?

 

Zdroj: www.mkvycvik.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář