Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prodloužený víkend 8.-10.5.2009

15. 5. 2009

 

 

Ubytování jsme našli v takové trošku zapadlé vesničce nedaleko Českých Budějovic a to v Netolicích v Hotelu Rychta. A nebyla to špatná volba. Hotel byl skutečně podle internetové prezentace (žádný jeden vyfocený krásný pokoj a o ostatních radši nemluvit. Doopravdy bylo to tam takové jako na netu). Je to rodinný hotel a podle toho to šlo vidět i na jeho službách. Vždy byli vstřícní, milý a ochotní. Hlavně co mě nejvíce oslovilo, bylo že "pejsci a kočičky jsou vítání" a to zcela zdarma!. Však majitelé hotelu měli také sedmiměsíční fenku dobrmana (která mě i pěkně prohnala jak hlídala) a dva britské kocoury (ti se však nějak k Rockymu moc neměli, dokonce jeden mu dal dvakrát za vyučenou . Aspoň se Rocky poučil, že nemá každého hned otravovat.). Ale Rocky si v hotelu také našel novou kamarádku a to dcerku majitelů.

 

"Lidská" kamarádka z hotelu

 

 

Na naši pididovolené jsme navštívili města/místa:

 

Týn nad Vltavou

Je turisticky velmi zajímavý, hlavně jeho náměstí s kostelem sv. Jakuba, budova radnice a budova zámku v němž sídlí muzeum.

 

Obrazek

"Chvilka odpočinku v cukrárně"

 

České Budějovice

České Budějovice se pyšní unikátním náměstím ve tvaru čtverce, obklopeným gotickými a renesančními domy s podloubím. V jeho středu se nachází Samsonova kašna, v těsné blízkosti náměstí pak stojí turisty vyhledávaná Černá věž.

 

Obrazek

"Černá věž v Českých Budějovicích"

 

Český Krumlov a Lipno

Dominantou regionu je největší přehradní nádrž v České republice Lipno.  Dominantou Českého Krumlova je zámek – druhý největší zámecký komplex v České republice. V zámecké zahradě se pak nachází otáčivé hlediště.

 

Obrazek

"Krásný výhled na zámek v Českém Krumlově"

  

Obrazek

"Vodní nádrž Lipno"

 

Třeboň

Historická část města s dominantami areálu renesančního zámku, gotického kláštera, souborem renesančních a barokních měšťanských domů na náměstí, půvabnou renesanční tradniční věží a novogotickým městským pivovarem se staletou tradicí.

 

Obrazek

"Rybník Svět"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář